زمان جاری : چهارشنبه 02 فروردین 1402 - 4:57 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 19
نویسنده پیام
taraa25 آفلاین


ارسال‌ها : 456
عضویت: 10 /9 /1397
تشکرها : 10
تشکر شده : 79
از تری دی پانل چه می دانید؟
تری دی پانل در ایران از سال های اول دهه 70 آغاز شده است. شرکت های معدودی بسیار سعی داشتند بدون استفاده از دانش فنی تولید کنندگان خارجی، این فناوری جدید را بومی سازی کنند. در این راستا با ایجاد مراکز تحقیق و توسعه و با استفاده از توان علمی موسسات تحقیقاتی و علمی کشور، مدارک و دانش فنی این فناوری را به تدریج بدست آورده اند.

تولیدات متداول این فناوری در ایران، لایه های عایق حرارتی از ورق های پلی استایرن و با ضخامت های بسیار مقاوم تشکیل می شود. همچنین در برخی از محصولات عایق حرارتی در دو طرف رویه موج دار می باشد.

تری دی پانل چند نوع است؟

تری دی پانل غیر باربر
تری دی پانل باربر
تری دی پانل سقفی

غیر باربر:

دیواره های غیر باربر به عنوان دیوار جدا کننده استفاده می شود.

باربر:

می توان از این پانل های باربر به عنوان عناصر باربر جانبی(دیوار برشی) در سازه متعارف استفاده کرد. اتصال پانل های باربر به سازه اصلی باید به گونه ای باشد که نیروی جانبی به پانل های باربر به نحو مناسب باشد. تفاوت پانل باربر نسبت به غیر باربر این است که باربر داری ضخامت بیشتری می باشد.
تری دی پانل سقفی

این پانل ها به صورت افقی یا شیبدار با شیب کم به عنوان عضو باربر خمشی و دیافراگم افقی عمل می کند. پانل‌های سقفی به صورت افقی یا شیبدار با شیب کم به عنوان عضو باربر خمشی و دیافراگم افقی عمل می‌نمایند.
متال فوم چیست؟

متال فوم به عنوان نسل دوم پانل های پیش ساخته می باشد که مانند نسل اول خود بر پایه صفحه پلی استایرن و شبکه فولادی تولید می شود. علاوه بر آن قاب های نورد شده فلزی به عنوان چهارچوب و مهاربندی افقی و عمودی علاوه بر تامین مقاومت ایستایی و بهبود بسیار عالی شرایط اجرایی که نقش انتقال نیروهای برشی از نیروهای جانبی را نیز بر عهده دارد.

متال فوم

می توان اضافه کرد که اتصال کامل دیوارها به سقف ها از مزایای مهم این نوع دیوارها می باشد که در این روش قاب های پنجره و نعل درگاه به صورت بخشی از سیستم اجرا شده و نیازی به آهن کشی مجزا برای آن وجود نخواهد داشت.
متال فوم چه مشخصاتی دارد؟

قطعه های بلوک ساختمان سبک خواهند شد و در نهایت وزن ساختمان کم می شود.
سایز ستون ها کم می شود به همین دلیل باعث کاهش مصرف فولاد و آهن خواهد شد.
حجم بتن 30 درصد کاهش می یابد.
در برابر زلزله بسیار مقاوم هستند.
عایق حرارتی و صوتی
حمل و نقل آن ها بسیار سریع و راحت است.
باعث صرفه جویی در زمان می شوند و در نتیجه دستمزد کاهش پیدا می کند.
یکی از معایب این نوع یونولیت این است که در مقابل آتش سوزی کوچک خواهد شد و حجمش را از دست می دهد. همچنین مقاومت پایینی در برابر دمای بالا دارد.
برای جبران این عیبی که دارد می توان از جنس مرغوب یونولیت پلی استایرن استفاده کرد که مقاومت آن در برابر آتش سوزی بیشتر است.
منبع: تولید کننده تری دی پانل
محبوب کن - فیس نما
چهارشنبه 05 بهمن 1401 - 12:52
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیربرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :